Start O nas Oferta eSklep Kontakt

Manufaktura - Kolekcja Muzyczna

Chopin Wieniawski Moniuszko Szymanowski Paderewski Kilar Fitelberg Lutosławski Bacewicz Bogusławski Rubinstein Górecki Nowowiejski Karłowicz Różycki Ogiński Hadyna Sygietyński

Polecamy kolekcje filiżanek muzycznych.
Wojciech Kilar

Urodzony w 1932 r. we Lwowie Kompozytor i pianista. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Bolesława Woytowicza. Edukację muzyczną uzupełniał jako stypendysta rządu francuskiego w Paryżu.

Za swoją działalność artystyczną otrzymał wiele prestiżowych nagród, również za muzykę filmową. Kiedy skomponował swój najsłynniejszy utwór, poemat symfoniczny "Krzesany", uchodził za czołowego przedstawiciela polskiej awangardy muzycznej. Ma w swoim dorobku utwór "Riff 62", kompozycję ultranowoczesną w brzmieniu i w formie, która stała się symbolem sprzeciwu wobec tradycji, manifestem przyszłości.

Stylistyce przyjętej w tych utworach pozostaje wierny do dziś. Rezygnując niemal całkowicie z awangardowych środków technicznych, wciąż operuje uproszczonym językiem muzycznym, stosuje wielkie masy brzmienia, eksponuje melodię i wywołuje silne emocje. Dotyczy to zarówno utworów nawiązujących do muzyki ludowej, jak i dzieł narodowo-religijnych, odzwierciedlających głęboką wiarę i patriotyzm kompozytora.

Podobne środki warsztatowe wykorzystuje w muzyce filmowej. W tej dziedzinie zdobył wielką światową sławę; rozgłos przyniosła mu szczególnie współpraca z Francisem Fordem Coppolą nad filmem Dracula". Wysokiej klasy poziom artystyczny ma również muzyka do filmów Krzysztofa Zanussiego.

Projekt: Piotr Grzymowski/Bogdan Kosak

dekoracja:
Wojciech Kilar

DOSTĘPNE ZESTAWY:

ZESTAW ŚNIADANIOWY

  • FILIŻANKA/SPODEK
  • TALERZ DESEROWY

ZESTAW

  • KUBEK
  • SPODEK

OPAKOWANIE OZDOBNE

 

Informacje o użytkowaniu produktu

Dekoracja ze złotem lub platyną

Sprawdź, jak prawidłowo używać naszą porcelanę