Start O nas Oferta eSklep Kontakt

O nas

Aktualno?ci Polterabend - weselna tradycja t3uczenia porcelany Kiermasz ceramiczny Trochę historii... O firmie Oferta Produkt Multimedia Czym jest ceramika? Bone China - co to jest? Jak używać porcelanę Polityka prywatności, pliki cookie Kontakt

Polecamy kolekcje filizanek muzycznych.Czym jest ceramika?

Wszystkie odmiany ceramiki szlachetnej produkowane są z czterech podstawowych składników: kaoliny, glinki, kwarce i skalenie. Jedynym wyjątkiem jest tzw. BONE CHINA, gdzie obok podstawowych składników dodaje się zwęglonego popiołu kostnego (około 40-50% mieszanki).

Mieszając w różny sposób w różnych proporcjach powyższe surowce oraz wypalając je w odpowiedni można uzyskać różne typy ceramiki szlachetnej. Każdy producent ściśle chroni swoje receptury masy i szkliwa, dbając przy tym, aby uzyskać wysokie parametry techniczne i użytkowe gotowych wyrobów.

Podstawowymi rodzajami ceramiki szlachetnej są:

FAJANS

porowata , zbliżona kolorem do kości słoniowej masa ceramiczna szczególnie nadająca się do prostych zdobień, wykonywanych ręcznie.

PORCELANA STOŁOWA

nieporowata, krystaliczna masa, wypalana w wysokiej temperaturze (jednokrotny lub podwójny wypał). Porcelana może być zdobiona w różny sposób począwszy od ręcznych zdobień malarskich do skomplikowanych zdobień kalkowych. Porcelana może mieć odcień kremowy lub biały (od odcieni błękitno-białych, poprzez szare kremowo-białe na śnieżnobiałych skończywszy).

W kolekcji BGH oferujemy wysokiej jakości śnieżnobiałą porcelanę produkowaną z najlepszych europejskich surowców. Receptura masy porcelanowej i szkliwa została stworzona w 1994 roku przez grupę wybitnych technologów.

BONE CHINA

najlepszy gatunek ceramiki szlachetnej, który posiada naturalny wysoki prześwit - obracając talerz w kierunku światła można bez problemu przez powierzchnię zobaczyć stempel spodni. Poza tym bone china jest naturalnie lekka i delikatna przy czym zachowuje krystaliczną strukturę masy. Wyroby oferowane w kolekcji BGH mimo iż są klasyczną porcelaną posiadają wiele cech bone china - delikatność, lekkość i wysoki prześwit dzięki zastosowaniu specjalnych sposobów formowania i odlewania wyrobów.
czytaj więcej >>>

PORCELANA KUCHENNA

odporna na skoki temperaturowe towarzyszące wielokrotnemu spiekaniu i podgrzewaniu; porcelana używana do wytwarzania naczyń kuchennych do pieczenia, prażenia potraw. Ten typ porcelany można wykorzystywać w kuchenkach mikrofalowych i czyścić w zmywarkach automatycznych.